آخرین اخبار


17:151398/7/17
پژوهشگاه صنعت نفت و گروه مپنا تفاهمنامه همکاری امضا کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و گروه مپنا تفاهمنامه همکاری امضا کردند که بر اساس آن، توسعه ميادين نفت و گاز، طراحي و مهندسي تاسيسات سطح‌الارضي و خدمات آزمايشگاهي و مطالعاتي در حوزه محيط زيست و انرژي، از مهم‌ترين موضوعاتي است که در این همکاری دنبال خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئيس و مديران پژوهشگاه صنعت نفت، سه‌شنبه، 16 مهرماه نشست مشتركي با مدير عامل و مديران گروه مپنا براي توسعه همكاري‌هاي آتي برگزار كردند.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت به توانمندي های گروه مپنا اشاره كرد و گفت: ما در اين مجموعه شاهد نمادي از خودباوري و اعتماد به توانمدي داخل بوديم و بسيار خوشحال هستیم كه در اين شركت بزرگ به جواناني كه از دانشگاه‌هاي داخلي فارغ‌التحصيل شده‌اند فرصت داده شده است فناوري‌هاي سطح بالايي خلق کنند.

جعفر توفیقی ادامه داد: در گذشته دستيابي به تكنولوژي از مسير مهندسي معكوس قابل انجام بود اما امروزه در مپنا شاهد هستيم كه بسياري از دستاورد‌ها در مقياس‌هاي مختلف به صورت بومي انجام مي‌شود و اين شركت قادر به رقابت با بسياري از رقبای بين‌المللي خود است.

وی با اشاره به اين‌كه ماموريت اين دو مجموعه را مي‌توان از يك جنس برشمرد، تصريح كرد: استفاده از توان داخل و افزايش آن و بي نياز كردن كشور از مهم‌ترين اهداف و ماموريت های اين دو سازمان به حساب مي‌آيد و اميدواريم با این نشست، شاهد همكاري‌هاي گسترده اين دو مجموعه در آینده باشیم.

مدير عامل گروه مپنا نیز همکاری این مجموعه با نهاد‌هاي علمي از جمله پژوهشگاه هاي كشور برای تامین نیازهای علمی و فنی خود را ضروری خواند و تصريح كرد: مپنا در صنعت برق، نفت و گاز، ريلي و پزشكي و ICT فعاليت مي‌كند و صنعت نفت نیز دومين تجارت آن محسوب مي‌شود، از اين رو اين شركت نیاز به پشتوانه علمي مناسبي دارد.

عباس علی‌آبادی با بيان اين‌كه براي اولين بار است كه در اين سطح با پژوهشگاه صنعت نفت وارد تعامل و همكاري جدي شده‌ايم، افزود: موضوع های متنوعي در نشست امروز و در طول بازديد مطرح شد كه از آن جمله مي‌توان به موضوع ميني ال ان جي كه مورد تاييد وزارت نفت نيز است، اشاره كرد.

2/27743
منبع: روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت