چهارشنبه 14 خرداد 1399   20:22:29
16:021398/8/14
برای نخستین بار در کشور
دوره هدایت و راهنمایی کشتی‌ها در شرایط اضطرار برگزار شد

نخستین دوره آموزشی هدایت و راهنمایی کشتی‌ها در شرایط اضطرار از سوی شرکت پایانه‌های نفتی ایران برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی اظهار کرد: حرفه راهنمایی کشتی‌ها از حساس‌ترین، پیچیده‌ترین و باارزش‌ترین تخصص‌های صنعت دریانوردی است که با توجه به پیچیدگی آن، گذراندن دوره آموزشی مرتبط و مدرن موضوعی ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

عباس اسدروز افزود: به این منظور آمادگی راهنمایان برای مقابله با موارد اضطراری در هدایت و جابه‌جایی کشتی‌ها مهم و حیاتی است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: با وجود اهمیت موارد اضطراری، موسسات آموزشی و شبیه‌سازی در سراسر دنیا دوره آموزشی و هدایت و راهنمایی کشتی‌ها را با عناوین کلی و عمومی برگزار می‌کنند و تاکنون دوره‌ای با عنوان اضطراری تدوین و برگزار نکرده‌اند.

اسدروز اظهار کرد: با توجه به نیاز آموزشی موجود و تاثیر برگزاری دوره‌های آموزشی در افزایش دانش و مهارت و آمادگی راهنمایان در پهلودهی و جداسازی کشتی‌های نفتکش، متخصصان عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در  اقدامی کاملا ابتکاری و خلاقانه به تدوین و طراحی نخستین دوره آموزشی هدایت و راهنمایی کشتی در شرایط اضطرارب پرداختند.

وی با بیان اینکه این دوره برای ترمینال‌های جزیره خارک، عسلویه و آب‌های آزاد ۱۶ سناریوی خاص طراحی کرده است اظهار کرد: این دوره از سوی استاد راهنماهای شرکت پایانه‌های نفتی ایران برای راهنمایان واحد عملیات دریایی، اجرا و استفاده شد.

1/212521
 
کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بررسی آخرین وضعیت اچ‌اس‌ایی تاسیسات پایانه‌های نفتی در خارگ
تداوم روند مطلوب مقابله با کرونا در منطقه عملیاتی خارگ
پایانه‌های نفتی گواهینامه‌های استاندارد مدیریتی دریافت کرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید