چهارشنبه 14 خرداد 1399   20:49:12
14:391398/8/14
از سوی متخصصان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبیدستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی با دانش کاملا بومی طراحی و ساخته شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اظهار کرد: دستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی با دانش کاملا بومی و در مدت سه سال فعالیت‌ پژوهشی و اجرایی متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران حمید ایزدی از بومی سازی دستگاه ثبت تصاویر دورن چاهی خبر داد و گفت: دوربین درون‌چاهی روی یکی از چاه‌های میدان گازی هما با موفقیت آزمایش و تصاویر دریافتی از آن برای تعمیر چاه استفاده شد.

وی تصریح کرد: دستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی برای مشاهده رفتار چاه و رفع انواع مشکل‌ها در عملیات مانده‌یابی، بررسی وضع رشته تکمیلی و امکان تصویربرداری از دیواره داخلی چاه‌های نفت و گاز کاربرد دارد.

ایزدی ادامه داد: با استفاده از فناوری ثبت تصاویر درون‌چاهی، ضمن دریافت اطلاعات صحیح از وضع درون چاه، امکان تصمیم‌گیری مناسب و عملی برای بسیاری از مشکلات درون‌چاهی با ریسک عملیاتی پایین‌تر فراهم می‌شود، همچنین تشخیص زودهنگام بعضی از مشکلات درون‌چاهی، حذف عملیات تعمیر مرتبط با آن را به دنبال دارد که ضمن کاهش زمان بسته شدن چاه و افزایش تولید، صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای نیز رقم می‌خورد.

بر اساس این گزارش، دستگاه ثبت تصاویر درون چاهی، حاصل تلاش سه ساله  حامد یزدان پناه،  امین میرحاصلی ایگدر و علی قاسمیان سه نفر از کارشناسان و پژوهشگران اداره خدمات فنی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که پیش از این نیز اختراع‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی تخصصی را در حوزه نفت و گاز کشور داشته‌اند.

1/27892


 
کلمات کليدي
حمید ایزدی، دستگاه ثبت تصاویر درون چاهی، زاگرس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تحقق کامل برنامه‎ تولید در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی
بومی سازی 1500 قلم کالای مورد نیاز صنعت نفت در زاگرس جنوبی
فیلم/ رونمایی از دستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی ساخت کارشناسان نفتی
  • 1398/9/27 چهارشنبه فیلم/ رونمایی از دستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی ساخت کارشناسان نفتی
    آبان ماه امسال حمید ایزدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام کرد: «دستگاه ثبت تصاویر درون‌چاهی با دانش کاملا بومی و در مدت سه سال فعالیت‌ پژوهشی و اجرایی متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته شد.» این دستگاه روز گذشته 26 آذرماه با حضور مدیران ارشد نفت در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید